Skierowane są głównie do studentów lub absolwentów akademii i uniwersytetów muzycznych, uczniów szkół muzycznych oraz profesjonalnych muzyków chcących poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowych umiejętności w zakresie wykonywania muzyki odleglejszych epok.
Uczestnicy przez ponad tydzień będą mogli korzystać z codziennych zajęć indywidualnych z wysokiej klasy specjalistami w swoich dziedzinach, brać udział w licznych wykładach i dyskusjach poruszających istotne zagadnienia związane z tzw. historyczną praktyką wykonawczą oraz prezentować swoje umiejętności podczas popołudniowych i wieczornych koncertów, współtworząc tym samym program festiwalu Energa Varmia Musica. Instrumentaliści będą mieli okazję, aby zaznajomić się ze specyfiką pracy w barokowej orkiestrze oraz szansę nabycia doświadczenia koncertowego, tak niezbędnego w ich przyszłych karierach. Dla śpiewaków jest to także szansa zmierzenia się z niezwykle ciekawym repertuarem i możliwość prezentacji efektów swojej pracy podczas licznych ku temu okazji. Warsztaty adresowane są także do zespołów kameralnych, zarówno tych działających na stałe jak i tworzonych ad hoc. Specjalnie dobrani w tym celu wykładowcy, wykorzystując swoje doświadczenie w kameralistyce, prowadzić będą osobne, niezależne od indywidualnych, zajęcia.
Dodatkowym walorem tegorocznej edycji kursu będą spotkania ze specjalistami, którzy wszystkim zainteresowanym pomogą odpowiedzieć na pytania dotyczące radzenia sobie z tremą i stresem oraz skutecznego zarządzania swoją karierą. Podczas kursu przewidywane są także spotkania i konsultacje z budowniczymi instrumentów.
Lipie/sierpień